جدیدترین مقالات آموزشی

واقعیت افزوده در آینده ی پزشکی
1398/01/31

واقعیت افزوده در آینده ی پزشکی

در آینده فناوری واقعیت افزوده (Augmented Reality) جراحی مغز، جراحی ترمیمی، رادیولوژی و تصویربرداری تشخیصی را متحول خواهد کرد.

چاپ نخستین قلب سه‌بعدی با استفاده از بافت بیولوژیکی
1398/01/29

چاپ نخستین قلب سه‌بعدی با استفاده از بافت بیولوژیکی

به‌تازگی، پژوهشگران قلبی سه‌بعدی ساخته‌اند که کاملا با ویژگی‌های ایمونولوژیکی، سلولی، بیوشیمیایی و آناتومیکی بیمار مطابقت دارد

کاربرد هوش مصنوعی  در بخش های حوزه پزشکی و مراقبت بهداشتی
1398/01/28

کاربرد هوش مصنوعی در بخش های حوزه پزشکی و مراقبت بهداشتی

تاکنون درباره‌ی پتانسیل کاربرد هوش مصنوعی در پزشکی و بخش مراقبت بهداشتی بسیار صحبت شده است اما این پرسش پیش می‌آید هوش مصنوعی در عمل در کدام بخش‌های حوزه پزشکی وارد شده است؟

اولین نوزاد از رحم پیوندی با ربات متولد شد
1398/01/27

اولین نوزاد از رحم پیوندی با ربات متولد شد

کارشناسان باور دارند این اتفاق جزو معجزه‌های پزشکی است چرا که اولین بار است یک بیمار با رحم پیوندی پس از عمل پیوند رحم رباتیک، فرزندی به دنیا می‌‌آورد...

پنج روند جدید در بهداشت و درمان
1398/01/26

پنج روند جدید در بهداشت و درمان

ارتباط فیزیکی با ارائه دهندگان خدمات درمانی_بهداشتی و پزشکان همواره یکی از چالش‌های مهم برای بیمارانی بوده است که مشکلات حرکتی دارند و یا آن‌هایی که در مناطق دورافتاده زندگی می‌کنند و به امکانات و مراکز درمانی دسترسی ندارند. بنابراین قرار ملاقات‌های فیزیکی ...

پزشكي از راه دور Telemedicine

فناوري ارتباطات اين امکان را فراهم مي کند تا خدمات پزشکي به مراکزي که از لحاظ جغرافيايي از مرکز ارائه دهنده مجزا هستند فراهم شود.
پزشكي از راه دور به استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات براي ارائه خدمات پزشکي و بهداشتي از راه دور گفته مي شود. فناوري ارتباطات اين امکان را فراهم مي کند تا خدمات پزشکي به مراکزي که از لحاظ جغرافيايي از مرکز ارائه دهنده مجزا هستند فراهم شود. ارتباط تله مديسين معمولا از طريق خطوط تلفن معمولي براي انتقال سيگنال‌هاي ديجيتالي به کمک کامپيوتر تامين مي شود.
همچنين امکانات پيشرفته ارتباطي نظير فيبرهاي‌نوري، خطوط ماهواره اي و موارد مشابه ديگر امکانات گسترده اي را در انتقال اطلاعات فراهم مي کنند.

بالا