اخبار و مقالات

 
مهمترین اجزای نرم افزار پرونده الکترونیک سلامت

مهمترین اجزای نرم افزار پرونده الکترونیک سلامت

برای مراکز درمانی(اعم از مطب، بیمارستان و کلینیک) امکان ثبت و نگهداری اطلاعات بیمار به صورت الکترونیکی را فراهم می کند. پزشکان و متخصصین مرکز درمانی نیز به این اطلاعات دسترسی داشته و از آن استفاده می کند
دستگاه ها و برنامه های تلفن همراه برای بهداشت و درمان

دستگاه ها و برنامه های تلفن همراه برای بهداشت و درمان

ما به عصر اطلاعات می رویم، جایی که دانش و داده ها کلیدی هستند. ما همچنین وارد سن مشتری می شویم که در آن بیش از هر زمان مشتری تصمیم می گیرد آنچه را که می خواهید تعیین کند. myTomorrows یک نمونه از تغییر شکل مدل های کسب و کار است، در این مورد، به طور مستقیم اتصال مشتریان و داروها .
چرا پزشکی هوشمند؟

چرا پزشکی هوشمند؟

امنیت و اطمینان از پارامتر های مهم در حوزه پزشکی و درمان می باشد. پزشکی هوشمند با فراهم آوردن فرصت ارتباطات بیشتر و راحت تر، کاهش خطای انسانی، ابزار و امکانات پیشرفته، مراقبت های پزشکی دقیق و در کل کیفیت بالای درمان، آرامش خاطر را برای بیماران به ارمغان می‌آورد.
اهداف تله مدیسین و سلامت الکترونیک

اهداف تله مدیسین و سلامت الکترونیک

تصور کنید پزشک یا تیم پزشکی بتوانند با سرعت هرچه بیشتر و بدون مراجعه بیمار به مطب، وضعیت بیمار را بررسی کرده، نتایج آزمایشگاهی وی را دریافت کنند و تجویز مورد نیاز را انجام دهند.همه اینها نمونه هایی از فناوری جدیدی است که ما آن را با عنوان تله مدیسین می شناسیم.واژه تله مدیسین (telemedicine) از دو کلمه tele که یک لغت یونانی و به معنی «ارتباطات مسافت دور» است و کلمه مدیسین (medicine) به معنای درمان و طب، تشکیل شده است.
مدارک پزشکی از راه دور

مدارک پزشکی از راه دور

هنگام استفاده از هر فن آوری در حیطه مراقبت های بهداشتی درمانی ، مباحثی مطرح می گردد و در این خصوص "پزشكی از راه دور " نیز مستثنا نمی باشد.تعدادی از مباحثی كه بایستی سازمانها هنگام توسعه یا استفاده از این فن آوری مورد توجه قرار دهند
به پزشکان امکان دهید داده های هوشمند را از دستگاه های هوشمند دریافت کنند

به پزشکان امکان دهید داده های هوشمند را از دستگاه های هوشمند دریافت کنند

یکی از موانع شناخته شده پزشکی از راه دور این است که اگرچه پزشکان می توانند اطلاعاتی را بر روی پوست شخص از عکس های ارسال شده، معاینه کنند یا متوجه شوند که فرد دارای پوستی کمرنگ و ... است ، اما همیشه بیماران نمی توانند عکس گوش خود و یا فشار خون خود را به راحتی از طریق سیستم های پزشکی بررسی کرده و اطلاعات را برای پزشکان بفرستند. اگرچه پزشکان نسبت به سطح شایستگی بیماران اعتماد بالایی داشته و از بیماران میخواهند در صورت داشتن وسایل و یا تکنولوژی های هوشمند اندازه گیری سلامت، حداقل فشار خون و نبض خود را در منزل اندازه گیری کرده و برای پزشکان بفرستند.
فن آوری های پوشیدنی بیماران و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی را به یکدیگر متصل می کنند (تله مدیسین

فن آوری های پوشیدنی بیماران و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی را به یکدیگر متصل می کنند (تله مدیسین)

فناوری ها پوشیدنی مبتنی بر IoT در دهه گذشته صنعت مراقبت های بهداشتی را با طوفان روبرو کرده اند. با داشتن ساعت های هوشمند و FitBits که وضعیت سلامتی عمومی مردم را فاش می کند ، جای تعجب نیست که مصرف کنندگان بیشتری به سمت این دستگاه ها روی می آورند تا زندگی بهتر و باکیفیت تری داشته باشند. با پیشرفت این صنعت ، شرکت های بیمه درمانی نیز شروع به دیدن این مزایا می کنند. بیمار با سابقه بهداشتی مطلوبی که توسط داده های مربوط به FitBit ارائه شده است ، با توجه به اینکه احتمال ابتلا به بیماری به شدت کاهش می یابد ، شانس بیشتری برای بهره مندی از یک برنامه بیمه راحت تر دارد.
نیاز داریم که سلامت دیجیتال را تعریف کنیم

نیاز داریم که سلامت دیجیتال را تعریف کنیم

سازمان‌های بسیاری از جمله سازمان جهانی بهداشت، سلامت دیجیتال را تعریف کرده‌اند؛ اکثر این تعاریف، اشاره به استفاده از نوآوری‌های متحول‌کننده در تکنولوژی برای استفاده از مراقبت‌های سلامت و خدمات پزشکی می‌کند. اما ماهیت و ذات این تغییرات، یک تغییر تکنولوژیک نیست، بلکه یک تغییر فرهنگی به حساب می‌آید.
چرا پزشکی از راه دور ؟

چرا پزشکی از راه دور ؟

پس از سالها پیشرفت ، ایمیل ها ، تماس های تلفنی ، گپ های ویدئویی و سایر برنامه های پزشکی از راه دور به تدریج برخی از ویزیت های حضوری تکمیل یا جایگزین می شوند ، دقیقاً مانند ارتباطات الکترونیکی و فناوری ، انقلابی در سایر خدمات مانند پرداخت مالیات ، رزرو سفر و بانکداری ایجاد کرده است.به دلیل چالش های ارائه شده از راه دور و مشکلات رفت و امد ، سال هاست که پزشکی از راه دور برای خدمات دهی به بیماران در مناطق روستایی استفاده می شود
 تضمین یکپارچگی داده‌های سلامت با بلاکچین

تضمین یکپارچگی داده‌های سلامت با بلاکچین

بنیاد گیتس (The Gates Foundation) بر روی پروژه‌ای در آفریقای جنوبی که پایگاه داده‌ی آزمایشگاه اچ‌آی‌وی این کشور را برای پشتیبانی از برنامه‌ی جهانی ۹۰/۹۰/۹۰ یکپارچه می‌کند، سرمایه‌گذاری کرده است. در این برنامه 90 درصد از کسانی که با اچ‌آی‌وی (HIV) زندگی می‌کنند، از وضعیت خودشان اطلاع پیدا می‌کنند، ۹۰ درصد از آنها روی درمان مؤثر قرار می‌گیرند و سطح ویروس خون ۹۰ درصد از کسانی که در پروسه درمان قرار دارند کاهش پیدا می‌کند
12345678910...
بالا