اخبار و مقالات

 
یافتن اصطلاح مناسب برای منظر فعلی بهداشت

یافتن اصطلاح مناسب برای منظر فعلی بهداشت

صنعت مراقبت های بهداشتی با سرعت زیادی در حال پیشرفت است زیرا متخصصان و امکانات در حالی که کاهش هزینه های کل مراقبت های بهداشتی را جستجو می کنند ، به دنبال راه هایی برای افزایش دسترسی بیماران به مراقبت های خود هستند. خوشبختانه ، فناوری دیجیتال ارتباط با بیماران خود را آسان تر کرده و موانعی را که مانع دسترسی یک بیمار به مراقبت های پزشکی می شود ، فراهم می کند.
آرامش بیماران از طریق نظارت به هنگام با اینترنت اشیا

آرامش بیماران از طریق نظارت به هنگام با اینترنت اشیا

نظارت به هنگام، موضوع جدیدی نیست. در حال حاضر این روند کمک می‌کند تا پزشکان، امروزه تشخیصات خوبی داشته باشند. به‌عنوان‌مثال، یک پزشک ممکن است یک آریتمی قلبی را در اتاق معاینه تشخیص ندهد، اما ممکن است از بیمار بخواهد یک مانیتور Holter را برای یک دوره 24 ساعته یا طولانی‌تر برای تشخیص ناهنجاری هایی که در طول زمان رخ می‌دهد، بپوشد تا نوع دقیق بیماری مشخص گردد.
مزایای هوش مصنوعی در پزشکی از راه دور

مزایای هوش مصنوعی در پزشکی از راه دور

بخش بهداشت و درمان ازجمله حساس‌ترین بخش‌های جوامع مختلف است که هرچه پیشرفت علم و فناوری در آن سریع‌تر اتفاق بیفتد، به روند پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری‌ها کمک کرده و موفقیت درمان را افزایش می‌دهد. سیستم‌های بهداشت و درمان در سال‌های اخیر همگام با نیاز جامعه پیش رفته‌اند و تا حد زیادی توانسته‌اند پاسخگوی نیازها باشند.
پولمونولوژی از راه دور

پولمونولوژی از راه دور

پزشکی ریه یا پولمونولوژی، یک تخصص پزشکی است که با بیماری‌های درگیرکننده مجاری تنفسی سروکار دارد. اختلالات ریوی ، شامل بیماری انسدادی مزمن ریوی (COPD) ، آسم و ذات الریه است اما به اینها محدود نمی شود ، به طور سنتی برای مراقبت و پیگیری نیاز به ویزیت های متعدد است...
مروری بر Tele Pain

مروری بر Tele Pain

درد مزمن به عنوان یک مشکل بسیار شایع شناخته شده است در این جا میخواهیم به شاخه ای از پزشکی از راه دور برای مدیریت درد مزمن بپردازیم.پروتکل یکپارچه شناختی-رفتاری و گروهی از درمان های جسمی با استفاده از فناوری کنفرانس ویدئویی در سایت های از راه دور تهیه شده است تا مدیریت درد را برای افراد دردمند فراهم کند...
علم مدیریت بحران از تكنولوژیهای گوناگونی جهت به انجام رساندن یك سری وظائف پیچیده بهره می‌گیرد. و یكی

كاربرد تله مدیسین و ارتباطات از راه دور در پزشكی حوادث غیر مترقبه

علم مدیریت بحران از تكنولوژیهای گوناگونی جهت به انجام رساندن یك سری وظائف پیچیده بهره می‌گیرد. و یكی از عوامل موثر در مدیریت امدادهای بهداشتی، دسترسی و كنترل كافی به امور نقلیه و ارتباطات می‌باشد. علیرغم یك دهه تجربه، تعداد اندكی گزارشات چاپ شده در خصوص كاربرد تله مدیسین (استفاده از تكنولوژی اطلاعات و ارتباطات از راه دور به منظور ارائه مراقبتهای كلینیكی به افراد دور دست می‌باشد) وجود دارد...
پزشکی از راه دور دسترسی به متخصص را برای جانبازان مبتلا به پارکینسون بهبود می بخشد

پزشکی از راه دور دسترسی به متخصص را برای جانبازان مبتلا به پارکینسون بهبود می بخشد

پارکینسون یک بیماری مزمن است که نیاز به درمان پزشکی طولانی مدت دارد. یک اختلال عصبی است که عملکردهای حرکتی ، غیر حرکتی و شناختی را تحت تأثیر قرار می دهد.
درباره روانپزشکی از راه دور چه میدانید؟

درباره روانپزشکی از راه دور چه میدانید؟

Telepsychiatry فرآیندی است که از یک دستگاه ارتباطی مانند تلفن همراه به افرادی که از روانپزشک خود دور هستند و یا در محدوده زندگی خود متخصص روانپزشک ندارند و حتی افرادی که در خانه احساس راحتی بیشتری می کنند ، ارائه خدمات روانپزشکی داده میشود.روانپزشکی از راه دور ممکن است مزایای مختلفی از جمله راحتی و دسترسی بهتر را ارائه دهد.در این مطلب به کاربردها و مزایای Telepsychiatry پرداخته شده است.
راهنمای بیماران از راه دور

راهنمای بیماران از راه دور

ویزیت از راه دور به سرعت در حال تبدیل شدن به یک مرکز اصلی مراقبت های بهداشتی میشود. بسیاری از سیستم های بهداشتی بیماران را ترغیب می کنند که به جای مراجعه به اتاق اورژانس بیمارستان ، به عنوان اولین انتخاب برای گفتگو در مورد علائم احتمالی توسط ویزیت از راه دور ، به سمت آمادگی و سلامتی بروند اما یک بیمار یا سرپرست خانواده برای یک ویزیت ویدئویی ، به ویژه برای اولین بار باید چه مواردی را درنظر بگیرد و به چه نکاتی توجه کند؟
بلاکچین در سلامت و مراقبت‌های بهداشتی

بلاکچین در سلامت و مراقبت‌های بهداشتی

بسیاری از شرکت‌های خدمات بهداشت و درمان،تله مدیسین، نوآوران تکنولوژی و سایر صنایع مکمل؛ در پی کشف پاسخ این سؤال هستند: در حال حاضر بلاک‌چین چه مشکلاتی را حل می‌کند و کارکردهای احتمالی آینده‌ی آن چیست؟
12345678910...
بالا