اخبار و مقالات

 
چالش‌ها و مزایای استفاده از اینترنت اشیا در بهداشت و درمان

چالش‌ها و مزایای استفاده از اینترنت اشیا در بهداشت و درمان

تکنولوژی در هر صنعتی از جمله مراقبت و درمان تغییراتی را به وجود آورده است. در این راستا مراقبت‌های بهداشتی با به کارگیری اینترنت اشیا ، انقلابی در تشخیص و درمان بیماری به جود آورده اند. هنگامی که صحبت از اینترنت اشیا به میان می‌آید، مزایای زیادی از جمله بهبود کارایی و کیفیت خدمات با استفاده از دستگاه‌های پزشکی مطرح می‌شوند.
اینترنت اشیا و بیمارستان‌ هوشمند

اینترنت اشیا و بیمارستان‌ هوشمند

با افزایش ادغام تکنولوژی IoT در زندگی روزمره، بهبودی چشمگیری در خدمات بیمارستانی دیده می شود. اینترنت اشیا به بیماران این امکان را می دهد تا خود، کنترل وضعیت را در دست بگیرند و پزشکان و کارکنان بیمارستان را قادر می سازد تا موثرترین مراقبت های ممکن را ارائه دهند...
بیمارستان هوشمند

پیدایش بیمارستان های هوشمند

بیمارستان هوشمند مکانی است که در آن طراحی و تکنولوژی برای ارتقای مراقبت از بیمار ادغام شده‌اند، نیازهای پزشک و بیمار هوشمندانه‌تر پاسخ داده می‌شود و همواره در آن به‌دنبال راه‌هایی خلاقانه برای پاسخ‌گویی به این نیازها هستیم. البته نه‌تنها نیازهای خدماتی؛ بلکه در زمینه‌های مختلفی چون مدیریت یکپارچه، کاهش هزینه‌ها، بررسی اثربخشی روش‌های درمانی و…
پزشکی از راه دور شامل استفاده از ارتباطات الکترونیکی و نرم افزاری برای ارائه خدمات بالینی به بیماران

تفاوت بین پزشکی از راه دور و مراقبت سلامت از راه دور چیست؟

اصطلاح telehealth شامل طیف گسترده ای از فن آوری ها و خدمات برای ارائه مراقبت از بیمار و بهبود کل سیستم تحویل سلامت است. به صورت کلی عبارت telehealth با telemedicine متفاوت است در حالی که پزشکی تله مدیسین به طور خاص به خدمات بالینی از راه دور اشاره می کند اما سلامت از راه دور می تواند به خدمات غیر بالینی از قبیل آموزش ارائه دهنده، جلسات اداری و ادامه تحصیلات پزشکی علاوه بر خدمات بالینی مرتبط شود.طبق گفته سازمان بهداشت جهانی، سلامت از راه دور شامل موارد زیر است: نظارت، ارتقاء سلامت و عملکرد عمومی بهداشت.
استفاده از پزشکی راه دور

استفاده از پزشکی راه دور

میلیون ها نفر در سراسر جهان، دور از درمانگاه ها و بیمارستان ها زندگی می کنند یا پزشکی در نزدیکی آنها پیدا نمی شود. یکی از راه های غلبه بر مشکل بعد مسافت، پزشکی از راه دور است. پزشکی از راه دور به ارتباط تصویری/ صوتی بین بیمار و کادر پزشکی متکی است.
تجهیزات درمانی IOT و مراقبت های پزشکی

تجهیزات درمانی IOT و مراقبت های پزشکی

مدتی قبل از پیدایش اینترنت اشیا، صنعت مراقبت های بهداشتی و درمانی از تله متری – گردآوری داده ها از راه دور- برای کمک به بهبود روند درمان در بیماران استفاده می کرد بنابراین می توان گفت این صنعت به نوعی از پیشگامان تکنولوژی اینترنت اشیا محسوب می شود اما هدف IoT صرفا جمع آوری داده ها نیست بلکه اینترنت اشیا با اتصال به داده های آزاد و دسترسی به اطلاعات پزشکی بیماران، روند درمان را بهبود می بخشد تا تله مدیسین بتواند به طور کامل به تحقق بپیوندد.
افزایش تعداد بیمارستان های هوشمند تا سال 2020

افزایش تعداد بیمارستان های هوشمند تا سال 2020

دستگاه های هوشمند پزشکی، صنعت مراقبت های درمانی را متحول کرده اند و پیش بینی می شود تا سال 2020 با استفاده از این دستگاه ها به صورت گسترده ، مفهوم "بیمارستان های هوشمند" به خوبی درک شود.
کاربردهای AR و VR در پزشکی از راه دور

کاربردهای AR و VR در پزشکی از راه دور

سلامتی تنها چیزیست که همه آن را جدی می گیرند و هیچ وقت کسی استدلال نکرده است که مضایقه کردن از مراقبت های پزشکی ایده ی خوبیست. همانطور که VR به خوبی AR و MR به پیدا کردن جایگاه خود در مسیر اصلی آگاهی عمومی ادامه می دهد، اپلیکیشن های درمانی بیشتری در حال توسعه است. پول زیادی برای کمک به بیماران وجود دارد و این دلیل خوبی برای توسعه دهندگان و نوآوران برای ارتقا تکنولوژی این صنعت می باشد.
روند جدید فناوری در بهداشت و درمان و پزشکی از راه دور

روند جدید فناوری در بهداشت و درمان و پزشکی از راه دور

این روزها، روندهای مراقبت‌های بهداشتی مختلفی را می‌توان مشاهده کرد که به صورت گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند. تکنولوژی‌های مورد استفاده طیف گسترده‌ای شامل راهکارهای IoT تا امنیت مبتنی بر رایانش ابری، واقعیت مجازی و کلان داده‌ها را در بر می‌گیرند که در نهایت منجر به بهبود در مراقبت از بیمار حتی از راه دور، خواهند شد.
بیمارستان هوشمند و بیمارستان پرتابل

بیمارستان هوشمند و بیمارستان پرتابل

بیمارستان‌های هوشمند با امکانات مدرن که دنیای فیزیکی و دیجیتال را با هوشمندی به هم متصل می‌کنند، طراحی شده‌اند تا بازدهی بهره برداری از منابع و بهره‌ وری تیم‌های پزشکی و درمانی را برای ارائه خدمات بهتر به بیماران افزایش دهند. یک بیمارستان هوشمند ترکیبی از تجهیزات به ‌روز، سیستم‌های Telemedicine و کنترل از راه دور ، سنسورهای متصل و یکپارچه در بستر اینترنت اشیا و محاسبات ابری و هوشمند است.
12345678910...
بالا