اخبار و مقالات

 
کاربردهای سرویس های تله مدیسین

کاربردهای سرویس های تله مدیسین

امکانات سیستم تله مدیسین می‌تواند فاصله ها را از میان برداشته ، پزشک یا تیم پزشکی بصورت رو در رو و همزمان بیمار را مورد معاینه قرار داده و با ملاحظه دیگر اطلاعات پاراکلینیکی بیمار ، مراحل تشخیص بیماری و مشاوره های لازم برای درمان بیمار را ارائه نمایند.
جراحی از راه دور توسط ربات جراح کاملا ایرانی

جراحی از راه دور توسط ربات جراح کاملا ایرانی

ربات جراحی کاملا ایرانی «سینا» قادر است که از طریق ساختارهای مخابراتی از راه دور نظیر شبکه اینترنت، ارتباط برقرار کند و عمل جراحی می‌تواند در دورترین نقاط کشور یا حتی بر روی یک ناو اقیانوس‌پیما صورت پذیرد
استفاده از پزشکی راه دور

استفاده از پزشکی راه دور

میلیون ها نفر در سراسر جهان، دور از درمانگاه ها و بیمارستان ها زندگی می کنند یا پزشکی در نزدیکی آنها پیدا نمی شود. یکی از راه های غلبه بر مشکل بعد مسافت، پزشکی از راه دور است. پزشکی از راه دور به ارتباط تصویری/ صوتی بین بیمار و کادر پزشکی متکی است.
آزمایشگاه پزشکی کوچک در خانه (CUE)

آزمایشگاه پزشکی کوچک در خانه (CUE)

Cue یک جعبه پزشکی است که تقریباً همه وظایف رایج که شما انتظار دارید را فراهم می کند. با نمونه بزاق، خون یا مایع بینی، Cue قادر خواهد بود تا به درستی بگوید کمبود ویتامین یا آنفلوآنزا دارید.
بررسی گیر فیت ۲ ؛ مربی هوشمند سامسونگ همه‌جا بر روی مچ دست‌تان خواهد بود!

بررسی گیر فیت ۲ ؛ مربی هوشمند سامسونگ همه‌جا بر روی مچ دست‌تان خواهد بود!

سامسونگ تقریبا تمام امکاناتی که یک ورزشکار برای دنبال کردن حرکات ورزشی و برنامه‌های تمرینی‌اش نیاز دارد را در این محصول فراهم کرده است. گیر فیت ۲ به سنسورهای اندازه‌گیری ضربان قلب، شتاب سنج، ژیروسکوپ، جی پی اس و ارتفاع سنج مجهز است و تقریبا بدون نیاز به تلفن همراه هم بسیاری از نیازهای شما را برطرف خواهد کرد.
تعریف تله مدیسین

تعریف تله مدیسین

تله مدیسین: « تأمین سلامت از راه دور » در یك تعریف ساده عبارت است از ویزیت بیماران از یك فاصله دور با استفاده از تكنولوژیهای پیشرفته صوتی و تصویری و تجهیزات پزشكی مربوط به آن. به عبارت دیگر «تأمین سلامت از راه دور» شامل انتقال اطلاعات پزشكی از یك مكان به مكانی دیگر به وسیله فن‌آوری انتقال اطلاعات و تجهیزات مخابراتی می‌باشد . این اطلاعات می‌تواند تصاویر بیمار و پارامتر های مختلف سلامتی وی مثل علائم حیاتی و شرح حال بیمار ، نوار قلبی ، عكس‌های رادیولوژی و یا نتایج آزمایشات و غیره بیمار باشد . پزشك یا تیم پزشكی كه در فاصله دوری از بیمار قرار گرفته‌اند ، بصورت همزمان این اطلاعات را دریافت نموده وبا مطالعه و بررسی آن و انجام پرسشهایی از بیمار ، اطلاعات لازم برای تشخیص بیماری و درمان آن را بدست می‌آورند و بلافاصله مشاوره لازم برای درمان بیمار را ارائه می‌دهند .
گوشی هوشمند MobileODT

گوشی هوشمند MobileODT

تشخیص زودهنگام تأثیر به سزایی در پیشگیری از سرطان دهانه رحم دارد. سرطان دهانه رحم یکی از علل اصلی افزایش میزان مرگ و میر زنان در ایالات متحده بوده است. اما میزان این مرگ و میر با به وجود آمدن تست غربالگری تا حدود زیادی نسبت به 40 سال گذشته کاهش داشته است.
دستگاه سونوگرافی هوشمند

دستگاه سونوگرافی هوشمند

برای اولین بار در جهان، دانشمندان آمریکایی اسکنر سونوگرافی قابل نصب بر روی تلفن های همراه هوشمند اختراع کردند.
دندانپزشکی از راه دور

دندانپزشکی از راه دور

Teledentistry یک دیتاسنتر دندانپزشکی از راه دوربه نام Medi-Cal را در اول ژانویه 2015 در کالیفرنیا با هدف ارتقا خدمت رسانی به بیماران بدون نیاز به مراجعه به مراکز درمانی ایجاد کرد.
مراقبت در منزل (به انگلیسی: Home care) به معنای حمایت و مراقبت بهداشتی بیماران در خانه توسط افراد دا

تله مدیسین و موارد وابسته به آن

با توجه به گسترش مراقبتهای در منزل در کشورهای غربی، سياستگزاران، ارائه کنندگان و مديران مالی بدنبال علل و عوامل اين گسترش و اينکه آيا مراقبتهای در منزل می تواند يک جانشين برای مراقبتهای بيمارستانی بدون افزايش هزينه ها و با حفظ کيفيت باشد، هستند. اين مقاله به توصيف مراقبت در منزل و عوامل موثر بر توسعه و گسترش اين خدمت می پردازد. دليل گسترش روز افزون خدمات مراقبت در منزل فقط عامل اقتصادی نيست، بلکه با تعدادی از عوامل در ارتباط است: افزايش تعداد سالمندان و بيماريهای مزمن، فقدان دسترسی به خدمات بستری حاد و تحت حاد، پيشرفتهای تکنولوژيکی، بهبود استانداردهای زندگی و ترجيحات شخصی برخی از بيماران، خدمات مراقبت در منزل بايد به عنوان قسمتی از زنجيره ارائه مراقبتهای بهداشتی و درمانی مورد بررسی قرار گيرد.
12
بالا