اخبار و مقالات

 
بیش از 30 سال است که گفتاردرمانی از راه دور به عنوان یک جایگزین موثر برای مواقعی که هیچ گفتاردرمانگر

توانبخشی از راه دور (بخش دوم)

بیش از 30 سال است که گفتاردرمانی از راه دور به عنوان یک جایگزین موثر برای مواقعی که هیچ گفتاردرمانگری در دسترس نیست ، مفید تشخیص داده شده است. با مدل گفتاردرمانی از راه دور می توان یک درمان بهتر از روشهای سنتی فراهم نمود و به خوبی می توان از این روش در مناطق محروم استفاده نمود. با استفاده از ابزار وب، گفتاردرمانی از راه دور می تواند بطور ایمن و موثر فراهم شود و از طریق کامپیوتر ، تلفن هوشمند و یا تبلت قابل استفاده باشد.
یک مساله مهم در توانبخشی از راه دور مساله هزینه ها و بیمه است

توانبخشی از راه دور (بخش اول)

توانبخشی از راه دور، یک زیر شاخه مهم از پزشکی از راه دور است. اگرچه ، در مقایسه با دیگر مباحث پزشکی از راه دور، تاریخچه آن نسبتا" کوتاه است ولی توانبخشی از راه دور، به سرعت به عنوان یک مبحث عملی مطرح شد. چراکه فن آوری اطلاعات و ارتباطات ،می تواند یک تاثیر زیاد روی سلامتی افراد ناتوان داشته باشد. مقایسه توانبخشی از راه دور با خدمات توانبخشی معمولی ، نشان میدهد که در روش توانبخشی از راه دور، ممکن است هزینه ها کاهش یابد و تاثیر کار زیادتر شود.
دورا تشخیص شامل مشاوره یک پزشک  متخصص رشته مشابه و یا رشته ای متفاوت یا پزشک عمومی

خدمات تشخیص و درمان از راه دور

دورا تشخیص شامل مشاوره یک پزشک متخصص رشته مشابه و یا رشته ای متفاوت یا پزشک عمومی یا حتی پرسنل بهداشتی و درمانی با پزشک متخصص مرکز تخصصی جهت یاری نمودن در تشخیص بیمار مورد نظر است .
ارسالonlineتصاویر پزشكی

پایش بیماران از راه دور

از آنجایی که کلیه اطلاعات ارسال شده از مراکز و پاسخ های ارائه شده از مرکز تخصصی حفظ و ذخیره می شود , این اطلاعات در صورت لزوم برای کلیه کاربران قابل دسترسی بوده و از اطلاعات آن می توان جهت درمان بیماران مشابه , آموزش , آمارگیری و انجام تحقیقات استفاده کرد.در واقع یک پرونده کامل از سیر درمان بیمار بوده که جهت پایش بیماران در دسترس کاربران قرار میگیرد و ارسالonlineتصاویر پزشكی، سیگنال های حیاتی بیمار به صورت ویدئوكنفرانس، از روش های عمده پایش از راه دور است.
بعضی ها به روزهای اولیه رادیو به عنوان شروع پزشکی از راه دور در دوران کودکی اشاره می کنند.

آنچه درباره تاریخ تله مدیسین (پزشکی از راه دور) نمیدانستید

ارتباطات از راه دور به مدت طولانی بخشی از تمدن بشری است. از اولین روزهای درام که از شاخ و برگ و سنگ ها برای روشن شدن آتش و ایجاد سیگنال های نور و دود استفاده میشد، ارتباطات به نفع ما پیشرفت کرده است. ایجاد ارتباط از راه دور، از طبل ها به تلگراف ها شروع شده است تابه ایجاد ارتباطات اینترنتی رسیده و به سرعت در حال تغییر چگونگی تعامل با کسانی است که در اطراف ما هستند. امروزه افراد می توانند درکمتر از یک ثانیه با یک تماس ویدئویی به طور مستقیم حتی بدون وجود سیم های مزاحم ارتباطی به یک تلفن دیگر متصل شوند و دراین بین که شما از تکنولوژی برای مسائل شخصی خود استفاده می کنید، پزشک شما به دنبال استفاده ازهمین تکنولوژی برای بهبود سلامت شماست . همانطور که میدانید تله مدیسین به تازگی به وزوزه ای تبدیل شده که ممکن است فکر شما شمارا به سویی ببرد که با پیشرفت علم و سهولت ارتباط پزشک و بیمار در قرن 21،دوران پزشکی از اوایل قرن بیستم تا به امروز چگونه بوده است؟
آنچه که امروزه ما به عنوان تله مدیسین میشناسیم  در دهه 1950 آغاز شد، هنگامی که چند سیستم بیمارستان و

تله مدیسین (پزشکی از راه دور) چگونه پدید آمد؟

همانطور که میدانید تله مدیسین به متخصصان مراقبت های بهداشتی اجازه میدهد تا با استفاده از تکنولوژی ارتباطات، ارزیابی، تشخیص و درمان بیماران را انجام دهند. این رویکرد یک تکامل قابل ملاحظه در دهه گذشته بوده و در حال تبدیل شدن به بخشی از زیرساخت های مراقبت های بهداشت آمریکا به طور فزاینده شده است اما در ادامه ببینیم که چگونه به وجود آمده است؟
مامایی در تله مدیسین

تله مدیسین (پزشکی از راه دور) در مامایی

تله مدیسین خود به چندین شاخه کاربردی در زمینه مامایی می پردازد و در حال افزایش این فعالیت در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه در سراسر جهان است.در این مقاله ما روند فعلی و برنامه های در حال اجرا در مامایی را بررسی میکنیم. تله مدیسین نقش مهمی به عنوان کمک بر ارائه خدمات بهداشتی به بیماران از راه دور با دسترسی مناسب پزشکی در این دوره از منابع محدود و تأکید بر استفاده موثر از منابع موجود است.
پزشکی از راه دور شامل استفاده از ارتباطات الکترونیکی و نرم افزاری برای ارائه خدمات بالینی به بیماران

تفاوت بین پزشکی از راه دور و مراقبت سلامت از راه دور چیست؟

اصطلاح telehealth شامل طیف گسترده ای از فن آوری ها و خدمات برای ارائه مراقبت از بیمار و بهبود کل سیستم تحویل سلامت است. به صورت کلی عبارت telehealth با telemedicine متفاوت است در حالی که پزشکی تله مدیسین به طور خاص به خدمات بالینی از راه دور اشاره می کند اما سلامت از راه دور می تواند به خدمات غیر بالینی از قبیل آموزش ارائه دهنده، جلسات اداری و ادامه تحصیلات پزشکی علاوه بر خدمات بالینی مرتبط شود.طبق گفته سازمان بهداشت جهانی، سلامت از راه دور شامل موارد زیر است: نظارت، ارتقاء سلامت و عملکرد عمومی بهداشت.
بسیار دشوار است که باور کنیم زمانی بود که بیش از نیمی از تمام پزشکان همیشه در مریض خانه ها درحال کار

تله مدیسین درحال تغییر چهره مراقبت های بهداشتی است‌.

بسیار دشوار است که باور کنیم زمانی بود که بیش از نیمی از تمام پزشکان همیشه در مریض خانه ها درحال کار بودند و بسیاری از عدم دسترسی به آنان در رنج بودند اما حالا پزشکی مدرن و ایده آل ، مدل مراقبت در خانه را بازنگری می کند و می داند که این عمل شخصی می تواند به یک جمعیت سالخورده که نیازهای پزشکی آنها بر سیستم های مراقبت های بهداشتی امروز تاثیر می گذارد، به نفع مردم باشد.
پزشکی تله مدیسین به شدت نحوه مراقبت را دربخش مراقبت های ویژه تغییر داده و سبب شده است که بهره وری و

پرستاران میگویند:تله مدیسین ( پزشکی از راه دور) مراقبت از بیمار را بهبود و نتیجه گیری بهتری را در ICU به دنبال دارد

اخیرا طی یک گزارش در آمریکا درمورد مراقبت های بحرانی، نشان داده شده است که پزشکی تله مدیسین به شدت نحوه مراقبت را دربخش مراقبت های ویژه تغییر داده و سبب شده است که بهره وری و همکاری دربین پرستاران ICU بیشتر شود.
123
بالا