توریسم درمانی و تکنولوژی

راه رسیدن از درمان های سنتی و گیاهی به رباتیک و میکروسکوپی امروزی طولانی و سخت بوده و فهم آن در بستر گردشگری سلامت نیازمند آگاهی نسبت به سیری تاریخی است، فناوری های نو ظهور پزشکی اینک موجب شده تا ارائه دهندگان خدمات گردشگری سلامت امروزه بتوانند از سرویس های آن برای متقاضیان خود استفاده کنند، اینک استفاده از تمام یا بخشی از این مزایا کاملا برای توریسم درمان ها میسر است،که با هم مواردی از فناوری های پزشکی موثر در توریسم درمانی را مرور می کنیم.

همانطور که میدانید گردشگری سلامت از ارائه سرویس های سلامت و درمان در کشورهای در حال توسعه، به بیماران کشورهای توسعه یافته شروع شده است. به دنبال نیاز کشورهای در حال توسعه یا فقیر، به تکنولوژی خدمات تشخیصی و درمانی موجود در کشورهای توسعه یافته، ارائه دهندگان خدمات تله مدیسین، تلاش کردند تا شکاف موجود را از بین ببرند و کشورهای در حال توسعه بتوانند از خدمات تشخیصی و درمانی مساوی با کشورهای توسعه یافته، بهره مند شوند. البته این امر در تجارت خدمات سلامت درون مرزی هم صادق است و تله مدیسین ابزاری است که در داخل مرزها هم با همین دیدگاه(از بین بردن شکاف موجود بین مناطق محروم و دور افتاده با شهرهای بزرگ و تحقق تساوی دسترسی به خدمات سلامت برای همه) در نقاط مختلف جهان، در حال استفاده است

توریسم درمانی و تکنولوژی

هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء

با رواج فناوری های جدید و گسترش مرزهایش، تاثیر تکنولوژی بر توریسم درمانی اشکال تازه ای پیدا کرده، هوش مصنوعی این قابلیت را دارد که با ثبت وضعیت یک بیمار خارجی به روی یک اپلیکیشن، نسخه لازم را برای او ارائه دهد، به وسیله هوش مصنوعی، فالوآپ گردشگران سلامت تبدیل به پروسه ای علمی تر و دقیق تر می شود، چنانکه بیماران با دادن جزئیات بیشتری از خصوصیات فردی خود به هوش مصنوعی توصیه های دقیق و بهتری خواهند گرفت.

 

تجهیزات و فناوری های به روز پزشکی

ارتقای سطح تکنیکی و کیفی ابزار و تجهیزات پزشکی وجه دیگری از تاثیرات فناوری به روی گردشگری سلامت می باشد، در این خصوص آلمان با دستگاه ها و تجهیزات پزشکی به خصوص خود که در آنها خطاهای پزشکی به واسطه قوی ترین دقت رباتیک، به چیزی نزدیک به 0 رسیده است، مثال زدنی است.

 

خدمات مشاوره پزشکی و تله مدیسن

تله مدیسن در واقع خدمات مشاوره آنلاین و تصویری بین پزشک بیمار و مترجمان آشنا با واژه های پزشکی است که امر ارزیابی و معاینه بیمار را از راه دور ممکن می سازد، از جمله مزایای چنین امکانی آن است که افراد با هزینه بسیار پایین تر از ویزیت در شهر یا کشور خود می توانند همان مشاوره را از پزشکی مقیم کشوری دیگر دریافت کنند.

 

ملاحظات زیر را هنگام استفاده از خدمات تله مدیسین برای بیماران بین المللی، در نظر بگیرید:

  • فرض کنید بیمارتان وارد کلینیک شخصی شما شده است. به اندازه کافی برای او زمان بگذارید
  • صبور بودن را فراموش نکنیدمشکلات فنی در ارائه خدمات تله مدیسین اجتناب ناپذیر است و سواد فنى بیماران شما نیز متفاوت است.
  • بعد از بحران کویید-۱۹ نیاز به انجام بسیاری از درمان ها از راه دور بدیهی به نظر می رسد. بیمارتان را از اجرای موثر خدمات تشخیصی از راه دور، مطمئن کنید.
  • روشهای خلاقانه ای پیدا کنید تا مطمئن شوید که همه بیماران(با توجه به بازار هدف) دسترسی منصفانه به منابع تله مدیسین را دارند(به طور مثال بازپرداخت هزینه تلفن در کشورهایی که از روشهای آنلاین استفاده نمی کنند(.
  • و در نهایت، ما باید بپذیریم که  Telemedicine به بخشی مهم در ارائه خدمات درمانی تبدیل می شود. بنابراین لازم است تا با مطالعه فرآیندها و نتایج، از طریق ارزیابی های مشخص در یک بازه زمانی خاص، جهت هدایت بیماران به استفاده از انواع این خدمات در آینده، سرمایه گذاری کنیم.

 

منبع: asmaseirو sitosa

 

همچنین بخوانید:

چگونه متاورس می تواند در تغییر شکل مراقبت های بهداشتی نقش داشته باشد

مرور کلی بر تله مدیسین

DeHealth اولین پلت فرم مراقبت های بهداشتی متاورس

بالا