چالش‌های پزشکی از راه دور در آینده

پزشکی از راه دور کمک کرد تا شکاف عمیقی که سال‌ها بین پزشکان و بیماران وجود داشت، بهبود پیدا کند. با استفاده از پزشکی از راه دور نه تنها بیماران بیماران می‌توانند سلامت خود را بهتر بررسی کنند بلکه پزشکان نیز می‌توانند زمان بیشتری را به بررسی شرایط سلامت بیماران خود اختصاص دهند. در زیر به بررسی چند گرایش محبوب در پزشکی از راه دور پرداخته‌ایم:

 

* تبدیل شدن پزشکی از راه دور به یک قانون:

امروزه بیش از 32 ایالت در کشور آمریکا قوانین داخلی را تصویب نموده اند که به توازن بهتر پزشکی از راه دور کمک می‌کند. همچین کشورهای کانادا و انگلیس نیز به دنبال استفاده از این قوانین هستند. پس از اتخاد این قوانین به پزشکان اجازه داده می‌شود تا به صورت اینترنتی به ویزیت بیماران خود بپردازند و هزینه مشخص شده آن را نیز دریافت نمایند.

 

* افزایش امنیت اطلاعات:

امنیت در پزشکی از راه دور همیشه یک چالش بسیار بزرگ و جدی بوده است. با گسترش حملات سایبری باید این انتظار را داشته باشیم که اپراتورهای پزشکی از راه دور مراحل سخت‌گیرانه‌ای را برای حفاظت از داده‌ها و اطلاعات سیستم‌های خود انجام دهند. از این رو ترس از هزینه‌هایی مرتبط با این چنین نقص‌هایی نیازمند بررسی‌های دقیق مدیریتی می‌باشد.

در سامانه تله ویزیت، بصورت آنلاین توسط  دکتر فاطمه نعمت اللهی  ویزیت شوید. جهت تله ویزیت روی لینک زیر کلیک کنید.

* افزایش فرصت های سرمایه گذاری:

در سال 2015 بیش از 10 میلیارد دلار توسط سرمایه گذاران مختلف در صنعت مراقبت‌های بهداشتی سرمایه‌گذاری شده است. با استفاده از پزشکی از راه دور که یکی از سریع‌ترین قسمت‌های در حال رشد در صنعت می‌باشد، شکی نیست که این بخش، قسمت عمده‌ای از سرمایه گذاری‌های مربوط به مراقبت‌های بهداشتی در سال 2017 را شامل شود.

 

* مراقبت‌ها به صورت متمرکز صورت می‌گیرند:

متمرکز شدن خدمات مراقبت‌های بهداشتی این امکان را فرآهم می‌آورد که بسیاری از پزشکان بتوانند ساعات کاری خود را به صورت انعطاف پذیری تنظیم کنند.

 

* استفاده از سخت افزارهای اختصاصی و شبکه‌های خارج از گردش:

در گذشته اکثر بیمارستان‌ها و اپراتورهای تله مدیسین از سخت افزار و فناوری اختصاصی برای ارائه خدمات خود استفاده می‌کردند، اما با در دسترس بودن نرم افزارهای امن و قابل حمل که به راحتی اجرا می‌شوند، اپراتورهای بیشتری به سمت چنین راه حل‌های مقرون به صرفه حرکت می‌کنند. بسیاری از موسسات مراقبت‌های بهداشتی به دنبال نرم افزار ویژه پزشکی پزشکی از راه دور هستند.

در سامانه تله ویزیت، بصورت آنلاین توسط  دکتر سیروس مومن زاده  ویزیت شوید. جهت تله ویزیت روی لینک زیر کلیک کنید.

 

همچنین بخوانید:

پزشکان باید چه فناوری داشته باشند؟

نقشی جدید برای بیماران و پیاده‌سازی برای بهداشت و سلامت

چه کسانی مسئول حفظ امنیت اینترنت اشیا در حوزه سلامت هستند؟

بالا