استارتاپ Tueo Health در حوزه‌ مانیتورینگ آسم

استارتاپ توسعه‌‌دهنده‌ی اپلیکیشن ردیابی آسم با نام Asthma Monitoring است. استارتاپ Tueo Health بر توسعه‌ی اپلیکیشن نظارت بر آسم فعالیت می‌کند تا به خانواده‌هایی کمک کند که فرزندانشان به این بیماری مبتلا هستند. این اپلیکیشن نشانه‌های تنگی‌نفس کودکان را در زمان خواب رصد می‌کند. براساس گزارش CNBC، برونیون هریس، بنیان‌گذار و انورا پاتیل، مدیرعامل استارتاپ Tueo Health در اواخر سال ۲۰۱۸ تصمیم گرفتند وارد همکاری جدیدی با کوپرتینویی‌ها شوند و درنهایت، اپل تصمیم گرفت استارتاپ Tueo را تصاحب کند.

استارتاپ Tueo مشغول توسعه‌ی اپلیکیشن مخصوص گوشی‌های هوشمند است که با حسگرهای تنفس همگام‌سازی می‌شود تا بتواند علائم تنگی‌نفس و آسم را در کودکان تشخیص و درصورت مشاهده‌ی علائم تنگی‌نفس یا هرگونه تغییر در نفس‌کشیدن کودک، به‌ویژه هنگام خواب، به والدین هشدار دهد. استارتاپ Tueo درباره‌ی اپلیکیشن ردیابی آسم اعلام کرد: 

 

در طراحی و توسعه‌ی اپلیکیشن از حسگرهای تجاری و دردسترس استفاده کردیم تا بر کودکان مبتلا به آسم در زمان خواب به‌دقت نظارت کنیم. داده‌های مربوط‌به حسگرهای تنفس، وضعیت نفس‌کشیدن کودک را رصد می‌کند و درصورت مشاهده‌ی هر تغییری به والدین اطلاع می‌دهد. پیغام‌های هشداری که برای والدین ارسال می‌شود، می‌تواند وضعیت نفس‌کشیدن کودک را نشان دهد. این داده‌ها برای نظارت بر سلامتی کودک و مدیریت بهتر آسم و ارتباط با پزشک بسیار کارساز خواهد بود.

 

هنوز برنامه‌ی اپل برای اضافه‌کردن ویژگی‌های دیگری به این اپلیکیشن مشخص نیست؛ اما براساس برخی اخبار غیررسمی به‌نظر می‌رسد اپل‌واچ از برخی ویژگی‌های ردیابی خواب در آینده‌ی نزدیک بهره ببرد.

 

بالا