اخبار و مقالات

 
آشنایی با متاورس در بخش بهداشت و درمان

آشنایی با متاورس در بخش بهداشت و درمان

شرکت فیسبوک چند روز قبل پلتفرم جدیدی به نام متاورس را معرفی کرد. انسان‌های دیجیتالی نیز فناوری‌هایی جدید هستند که قرار است در این پلتفرم استفاده شوند. این انسان‌ها نسخه‌هایی دیجیتال از انسان‌های واقعی و نمونه شبیه سازی شده با قابلیت واکنش به محیط اطراف و برقراری ارتباط با دیگران هستند. این انسان‌ها قرار است در حوزه‌های مختلف در متاورس به کار گرفته شوند.
سیستم سنتی سلامت در یک نگاه

سیستم سنتی سلامت در یک نگاه

مهم‌ترین ویژگی ساختار حاضر، محوریت ارائه‌ی خدمات به‌عنوان ارزش است. در این مدل، جریان مالی به ازای ارائه‌ی خدمات بیشتر به بیمار افزایش می‌یابد و سودآوری در گروی این مسئله است.
بیماران جوان‌تر خواستار گزینه‌های مراقبت قابل انعطاف‌ هستند

بیماران جوان‌تر خواستار گزینه‌های مراقبت قابل انعطاف‌ هستند

بهداشت و درمان نیز به نوبه خود برای پاسخگویی به خواسته‌های فوری و آتی در طول بحران جهانی بهداشت، با استراتژی‌هایی مانند امکانات بهداشتی درمانی جایگزین و سایت‌های آزمایش مقابله با بیماری در حال پیشرفت است. همچنین قابلیت دسترسی به مراکز مراقبت مجازی که به بیماران این امکان را می‌دهد با پزشک خود از طریق تله ویزیت صحبت کنند، در حال افزایش است. این تلاش‌ها به طور موثر انجام می‌شود و می‌تواند تأثیر زیادی در محلی که بیماران برای مراقبت انتخاب می‌کنند، داشته باشد.
ثبت الکترونیکی سلامت

ثبت الکترونیکی سلامت

پرونده الکترونیک سلامت یک مجموعه متمرکز بلند مدت از اطلاعات مراقبت سلامت یک فرد است که برای تمام ارائه کنندگان خدمات در هر مرکز و در هر زمان قابل استفاده باشد و به عنوان قسمت اصلی یک سیستم اطلاعات سلامت یکپارچه محسوب می شود .سیستم هایی که دارای پرونده الکترونیک سلامت هستند این قابلیت را دارند که در حالیکه موجب بهبود سطح سلامت بیمار می شوند، صدها ساعت در زمان صرفه جویی کنند وهزینه های مراقبت را نیز کاهش دهند .
گزینه های پزشکی از راه دور

گزینه های پزشکی از راه دور

بسته به نوع ارائه دهنده خدمات درمانی شما ،پزشکی از راه دور میتواند به شما کمک کند. پزشک شما می تواند تصاویر تشخیصی مانند اشعه ایکس و سوابق پزشکی شما را به متخصص از راه دور، ارسال کند تا آنها را بررسی کند. متخصص از راه دور ممکن است اطلاعات کافی برای تشخیص و حتی ایجاد یک برنامه درمانی مناسب داشته باشد. در غیر این صورت ، آنها می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شما یا پزشک شما تماس بگیرند. سپس همگی می توانید در مورد بهترین برنامه درمانی تصمیم بگیرید.
دلایل اهمیت گسترش تله مدیسین

دلایل اهمیت گسترش تله مدیسین

به توزیع و استفاده از اطلاعات و خدمات پزشکی از طریق وسایل الکترونیک و نرم افزار های هوشمند تله مدیسین گفته میشود.تله مدیسین امکان دسترسی عموم مردم اعم از بیماران و همراهانشان و به پزشک اعم از عمومی و مختصص و فوق تخصص را میدهد و همچنین دسترسی پزشکان مختلف به یکدیگر به جهت انجام مشاوره های مختلف در صورت نیاز و صلاح دید در کمترین زمان را میدهد.
کاربرد هوش‌مصنوعی در پزشکی و شخصی سازی درمان

کاربرد هوش‌مصنوعی در پزشکی و شخصی سازی درمان

بیماران گوناگون به داروها و برنامه‌های درمانی متنوع واکنش‌های مختلفی نشان می‌‌دهند. بنابراین درمان شخصی سازی شده پتانسیل زیادی برای افزایش طول عمر بیماران دارد. ولی تشخیص این‌که چه عاملی باید در انتخاب درمان تاثیرگذار باشد، کار بسیار سختی است. هوش مصنوعی و یادگیری ماشین می‌تواند این فرایند پیچیده‌ی آماری را خودکار کند. این الگوریتم‌ها کمک می‌کنند تا متوجه شویم چه خواصی بیان‌گر یک واکنش خاص به یک درمان خاص در هر فرد است...
کاربردهای پزشکی از راه دور

کاربردهای پزشکی از راه دور

پزشکی از راه دور دارای کاربرد متنوع و فن آوری وسیعی است که به منظور افزایش صحت و تندرستی فرد در جامعه صورت گرفته‌است.این پدیده می‌تواند با نوع اطلاعات ارسال شده (مانند آزمایشهای کلینیکی و رادیو گرافی‌ها)، نحوه ارسال این داده مشخص شده و معنی و مفهوم یابد...
مراقبت از سلامت از راه دور برای درد پشت و کمر

مراقبت از سلامت از راه دور برای درد پشت و کمر

بهداشت از راه دور به عنوان ارائه مراقبت های بهداشتی از راه دور از طریق ارتباطات راه دور مانند تلفن یا لپ تاپ تعریف می شود. هدف اولیه بهداشت از راه دور بهبود سلامت بیمار از طریق آموزش و ارائه خدمات در عین کاهش هزینه های مراقبت های بهداشتی و غلبه بر موانع جغرافیایی است .
درس هایی که باید از نرمال جدید سلامت از راه دور بدانید

درس هایی که باید از نرمال جدید سلامت از راه دور بدانید

مراقبت از سلامت از راه دور برای مدت طولانی وجود داشته است، اما اخیراً به بیشترین حجم درخواست رسیده است که اکثر افراد مدت ها انتظار داشتند. دکتر راسو شرستا، مدیر ارشد استراتژی سلامت اتریوم، گفت: این داستان موفقیت یک شبه است که 30 سال در راه بود.
12345678910...
بالا