تله رادیولوژی یا رادیولوژی از راه دور چیست؟

تله رادیولوژی 

انتقال تصاویر رادیوگرافیک از یک مکان به مکانی دیگر می باشد که توسط فردی حرفه ای و آموزش دیده معمولا رادیولوژیست یا گزارش رادیوگرافر صورت می گیرداغلب اوقات قبلا برای تفسیری سریع برای اتاق اورژانس، آی سی یو ، و دیگر آزمایشات اورژانسی بعد از ساعت ها عمل در شب و آخر هفته ها استفاده می شد. در این موارد عکس ها می توانند در تایم زون مثلا به اسپانیا، استرالیا یا هند و غیره بفرستند؛ البته با دریافت از طرف کلینیک در ساعت کاری روز. گرچه در حال حاضر کمپانی های تلرادیولوژی خصوصی بزرگ در آمریکا این امکان را فراهم آورده اند که رادیولوژیست های شب کار مشغول شوند. برای تله رادیولوژی همچنین می توان با یک متخصص مشورت کرد که درباره پیچیدگی ها و این مورد اطلاعات بدهد.

در سامانه تله ویزیت، بصورت آنلاین توسط  دکتر فاطمه نعمت اللهی  ویزیت شوید. جهت تله ویزیت روی لینک زیر کلیک کنید.

تله رادیولوژی امکان ارسال،  از طریق اینترنت با سرعت بالا و کیفیت دریافت بسیار بالا را فراهم می کند. در ایستگاه انتقال رادیوگراف ها ساده با دستگاه دیجیتالی قبل از انتقال به تصویب می رسند، در حالی که سی تی اسکن، ام آر آی، اولتراسوند و اسکن های پزشکی هسته ای می توانند مستقیم فرستاده شوند. به خاطر اینکه داده های دیجیتالی هستند. کامپیوتر در طرف دریافت نیاز خواهد داشت تا تصویری با کیفیت با بالا نمایش دهد که برای اهداف کلینیکی تست شده و بازبینی شده است. سپس گزارشات به درخواست پزشک انتقال داده می شوند.

تله رادیولوژی یا رادیولوژی از راه دور چیست؟

مزیت عمده رادیولوژی از راه دور تواناییست که از تایم زون های متفاوتی استفاده می کند تا خدمات اورژانسی رادیولوژی را به صورت همزمان انجام دهد. از معایب آن هزینه های بالا، تماس و ارتباط محدود بین ارجاعی و گزارش کلینیکی می باشد. قوانین و مقرراتی که مرتبط با تلرادیولوژی می باشند در بین کشورهای مختلف فرق دارد. در ایالات متحده برخی از ایالت ها نیاز به گزارش تلرادیولوژی دارند که گزارشی توسط کارمندان رادیولوژیست بیمارستان فرستاده می شود.

در سامانه تله ویزیت، بصورت آنلاین توسط  دکتر فاطمه نعمت اللهی  ویزیت شوید. جهت تله ویزیت روی لینک زیر کلیک کنید.

در این میان بیمارستان های نیاز به رادیولوژیست های از راه دور نیز به احتمال زیاد به متخصصان دیگر احتیاج دارند. الزامات مربوط به پزشکی و ارتباط از راه دور از لحاظ تکنولوژی و روابط کاری، همپوشانی قابل توجهی دارند. شیوه های رادیولوژی به خوبی ارائه شده است تا بتوانند به صورت خدمات اضافی در شبکه ها ، فعالیت بالایی داشته باشند.

امروزه teleradiology یک روند بالغ است. با این حال ، تخصص های دیگر بسیار کندتر برای اتخاذ این روش در مراقبت ها عمل میکنند. اگر بیمارستانی نیاز به پوشش شبانه داشته باشد یا به متخصص دائم روزکار نیاز پیدا کند ، به زیرساخت های (پهنای باند برای مؤلفه ویدیویی و همچنین نرم افزاری برای ادغام در EMR و گردش کار بالینی) به طور معمول نیاز پیدا خواهد کرد.

بسیاری از بیمارستان ها به متخصص نیاز دارند ، اما تعداد قابل توجهی از اقشار قادر به پرداخت هزینه ها و تعداد زیادی پزشک در محل خدمت خود نیستند و ممکن است بیمار در هر روز به خدمات معینی نیاز داشته باشد اما به آن دسترسی نداشته باشد به دلیل نبود متخصص مورد نظر یا فاصله زیاد برای دسترسی به متخصص !

بنابراین چگونه می توانید بدون با متخصص در ارتباط باشید؟ در این جا الگوی teleradiology استفاده شده تا به مرحله اجرا رسد. نگه داشتن وقت در برنامه پزشک بدون داشتن بیمار برای معالجه امری مشکل است ، اما نداشتن متخصص برای یک بیمار در شبکه شما نیز مشکل است. در این حالت ، بیمار نه تنها وقت و عمر خود را در بیمارستان از دست میدهد ، بلکه هزینه های بیشتری نیز صرف میکند. در واقعیت ، فرصت در اینجا حتی فراتر از مراقبت از راه دور است. از آنجا كه یكی از تنها سه بخش بالینی (دو مورد آزمایشگاه و داروخانه) كه نتایج مهمی را ارائه می دهند ، رادیولوژی به خوبی در موقعیتی قرار گرفته است كه می تواند به عنوان یك مراكز برقراری ارتباط و همكاری در سراسر زنجیره مراقبت، عمل كند.

در سامانه تله ویزیت، بصورت آنلاین توسط  دکتر فاطمه نعمت اللهی  ویزیت شوید. جهت تله ویزیت روی لینک زیر کلیک کنید.

همچنین بخوانید:

سلامت الکترونیک

سلامت هوشمند با اینترنت اشیا

پزشکی از راه دور و سلامت از راه دور

بالا