سلفی پزشکی؛روش جدید معاینه از راه دور

اپلیکیشن های مرتبط با سلامت و پزشکی می توانند هم اطلاعات خوبی در اختیار عموم بگذارند و هم دستیار خوبی برای یک سبک زندگی سالم باشند. اهمیت سنجش علائم حیاتی و اطلاع از وضع بیمار در تشخیص و درمان بیماری ها بر هیچ کسی پوشیده نیست. به عنوان مثال چیزی که بیشتر از همه باعث تفاوت یک بخش آی سی یو یا سی سی یو از بقیه بخش ها می شود، دقت در کنترل وضع بیمار و علائم حیاتی است. درک این نیاز باعث راه انداختن موتور صنعت جدیدی به نام تله مانیتورینگ شده است.

امکان معاینه بیماران از راه دور می‌تواند کمک مهمی در نقاط دورافتاده باشد. به گزارش یورونیوز به جای رفتن به مطب یا بیمارستان با اپلیکشن شرکت «کوپریس» (Cupris) می توان سلفی را به پزشک یا مراکز درمانی ارسال کرد.

این شرکت فناوری پزشکی گوشی طبی خود را بزودی روانه بازار می کند. مدیر شرکت می گوید:«این ابزار در کشورهای در حال توسعه با جمعیت روستایی زیاد و دسترسی محدود به خدمات درمانی کاربرد دارد. برای استفاده از آن به اطلاعات و یا آموزش پزشکی نیازی نیست. می توان بدون مراجعه به متخصصان پزشکی، تنها با ورود به این سامانه اطلاعات را برای آنها ارسال کرد.»

این فناوری در واقع ابزار معاینه گوش و چشم است که بر روی تلفن همراه سوار می‌شود و توسط یک اپلیکشین اطلاعات معاینه ثبت و ارسال می‌شود. همچنین این ابزار می‌تواند ضربان قلب یا حتی صدای سرفه‌ها و نفس کشیدن بیمار را ضبط و ارسال کند و پزشکان تجویز اولیه را انجام دهند.

 

منبع: خبرآنلاین

بالا