چرا حرفه پزشکی من نیاز به تله مدیسین دارد؟

این روزها فناوری نقش مهمی را در پزشکی ایفا می کند و پزشکی از راه دور از جمله این فناوری ها است. Telemedicine به پزشکان امکان انجام مشاوره با بیماران از راه دور را می دهدکه ممکن است پیچیده به نظر برسد اما با دانش درست و فناوری ، پزشکی از راه دور می تواند به بخشی از مراقبت از بیمار تبدیل شود.

 

پزشکان باید چه فناوری داشته باشند؟

زیرساختهای فنی مورد نیاز برای ویزیت از راه دور به عوامل مختلفی بستگی دارد مانند: محل قرارگیری بیمار و نوع درمانی لازم. همین طور روش های مختلفی برای ارائه این خدمات به بیماران وجود دارد مانند:

اتصالات شبکه ای - کلینیک های مراقبت از راه دور از طریق اینترنت پر سرعت به مراکز مراقبت های بهداشتی بزرگتر وصل می شوند. بنابراین ، بخشی از هرگونه تعامل از طریق پزشکی از راه دور ، بیماران را ملزم می کند که ابتدا در محل تعامل پزشکی از راه دور حضور یابند. کادر پزشکی قبل از شروع تعامل مرکز پزشکی ، اتاق معاینه را با تجهیزات تشخیصی (در آماده سازی برای برقراری ارتباط با پزشک) آماده می کنند.

اتصالات نقطه به نقطه - اتصال واحدهای از راه دور کوچکتر با سیستم مراقبت های بهداشتی مرکزی بزرگتر از طریق اینترنت پر سرعت. به عنوان مثال ، کلینیک های کم توان می توانند از متخصصان کلینیک های بزرگتر در همان سیستم مراقبت های بهداشتی ،مراقبت های ویژه ای را انجام دهند.

نظارت از راه دور بیمار - ارائه مراقبت از راه دور برای بیمارانی که به دنبال دسترسی فوری و بیشتر به مراقبت های بهداشتی برای شرایطی که فوری نیستند، میباشد. در این نوع برخورد از ارتباط دیجیتالی بین بیماران در منزل و مرکز بهداشت استفاده می شود.

 

انواع خدمات از راه دور

دو نوع خدمات از راه دور از راه دور فیلمبرداری وجود دارد: مستقیم به مصرف کننده و در محل.

 

مصرف کننده مستقیم - پزشکان خدمات از راه دور را به بیمار در خانه او ارائه می دهند. پرداخت کننده - چه بیمه گذار باشد و چه دولت - موافقت کرده است که مشاوره از راه دور می تواند بدون حضور کادر پزشکی انجام شود.

 

تله مدیسین در محل - بیمار باید در "محل مبداء" ، یک مرکز بهداشتی و درمانی که از راه دور پزشکی مجاز است ، حضور داشته باشد. در این شرایط ، یک بیمار باید در یک مکان "صحبت شده" حضور داشته باشد ، که پزشک از راه دور در آنجا فعالیت می کند. کشورهایی که پزشکی از راه دور را محدود می کنند ، از سایت هایی که به بیماران اجازه می دهند از مشاوره های از راه دور استفاده کنند ، تبعیت می کنند.

 

منبع: prognocis

 

همچنین بخوانید:

چرا حرفه پزشکی من نیاز به تله مدیسین دارد؟

برای بیمارستان های کوچک تله مدیسین میتواند یک یاری دهنده باشد

یک رویکرد جامع برای محافظت از داده های بهداشتی

بالا