این پهپاد کاغذی یک بار مصرف می تواند جان صدها نفر را نجات دهد

پهپادها معمولاً دور انداختی و ارزان نیستند و برای آنکه بتوانند وزن و تجهیزات سنگین خود را به مقصد برده و در نهایت به سلامت بازگردند، نیازمند جایگذاری باتری های حجیمی هستند.

اما یک پهپاد کاغذی و یک بار مصرف می تواند معادلات آشنای این صنعت را دستخوش تغییر و تحول کند.

DARPA به عنوان سازمانی تحقیقاتی که به ارتش ایالات متحده آمریکا وابسته است، اخیراً با همکاری موسسه آزمایشگاهی Otherlab در سن فرانسیسکو توانسته پرنده بدون سرنشین و یک بار مصرفی طراحی کند که برای امور فوریت های امداد و پزشکی مورد استفاده قرار گیرد.

این پهپاد سبک وزن به صورت خاص در مناطقی که به سادگی قابل دسترسی توسط انسان نیست و یا امکان ورود اتومبیل یا بالگرد وجود ندارد کاربردی و مفید خواهد بود و می تواند واکسن ها و داروهای لازم را به دست نیازمندان برساند.

گفتنی است این پهپاد هرگز به مبدا باز نمی گردد؛ به این معنا که در ساخت آن از مواد اولیه بسیار ارزان قیمتی استفاده شده که بعد از اتمام وظیفه می تواند دور انداخته شود.

لازم به ذکر است که پهپاد جدید Otherlab دارای موتور نیست، در نتیجه می بایست از ارتفاع و به کمک یک هواپیما یا پهپاد دیگر در آسمان رها گردد.

پرنده هدایت پذیر کاغذی با بهره مندی از یک چیپ کامپیوتری کوچک و سنسورهای برنامه ریزی شده حرکتی محموله خود را به مقصد می رساند.

بالا