چرا پزشکی هوشمند؟

امنیت و اطمینان از پارامتر های مهم در حوزه پزشکی و درمان می باشد. پزشکی هوشمند با فراهم آوردن فرصت ارتباطات بیشتر و راحت تر، کاهش خطای انسانی، ابزار و امکانات پیشرفته، مراقبت های پزشکی دقیق و در کل کیفیت بالای درمان، آرامش خاطر را برای بیماران به ارمغان می‌آورد.

پزشکی هوشمند، همیشه و همه جا

  • در بیمارستان و کلینیک ها: همانطور که حدس می زنید بیمارستان ها و کلینیک ها بیشترین تقاضا را در این حوزه به خود اختصاص داده اند. اینترنت اشیا در پزشکی امکان افزایش کیفیت و کاهش هزینه ها را به این مراکز می دهد. بادی آنالایزر، ام آر آی، دستگاه اشعه ایکس و سی تی اسکن تنها تعداد معدودی از این گونه ابزار در مراکز بهداشت است. کمپانی های فیلیپس، زیمنس، GE این فناوری را برای تشخیص بیماری ها به شکل پیشرفته، پیگیری و به روز رسانی شده  به بازار عرضه می کنند.

 

  • در خانه ها:فناوری ارتباطات پزشکی(Tele medicine) خدمات پزشکی را فرا تر از دیوار های بیمارستان برای بیماران فراهم می کند. افرادی که از بیماری های مزمن رنج می برند( بیماری های قلبی، دیابت، میگرن) از مراجعه دائمی به پزشک خودداری می کنند. دستگاه هایی مانند RTM مخفف Remote patient monitoring که خدماتی مانند: اندازه گیری میزان گلوکز خون و ارسال آن به پزشک، انجام می دهند. خدمتکار مجازی برای مراقبت های پزشکی از سالمندان فعالیت هایی از قبیل برقراری ارتباط با سالمند، یادآوری برای مصرف داروها و امکان برقراری ارتباط از راه دور با افراد خانواده و پزشک فراهم می کند.

 

  • روی بدن: پیشرفت در تکنولوژی Bio sensor امکان پوشیدن ابزار هوشمند را به منظور بررسی سلامت افراد فراهم می کند. این روش به صورت جاسازی این سنسورها باعث اطمینان خاطر بیماران از روند درمان و بهبود آن ها می شود. در لباس ، به صورت چسباندن و به صورت کاشت.

در سامانه تله ویزیت، بصورت آنلاین توسط  دکتر فاطمه نعمت اللهی  ویزیت شوید. جهت تله ویزیت روی لینک زیر کلیک کنید.

مزایای پزشکی هوشمند

  • دسترسی: یکی از مهم ترین فواید پزشکی هوشمند ارتباط بیمار و پزشک در کم ترین زمان است. یک متخصص قلب به جای هزینه مطب و استخدام منشی و پرستار می تواند وضعیت سلامت و قلب بیمار خود را بر روی موبایل هوشمند رصد کند. همچنین پزشکان می توانند نتایج آزمایشات و تصاویر پزشکی را هر کجای دنیا به سرعت دریافت کنند. البته در این صورت خود بیمار هم از روند بیماری خود اطلاع بهتری دارد.
  • راندمان بیشتر: تجربه بیانگر این است که کاهش حساب شده هزینه ها چگونه راندمان را بالا می برد. اما این تنها فایده این فناوری نیست اتلاف وقت در مطب پزشکان و اورژانس یکی دیگر از معضلات بیماران است، که بیمارستان های هوشمند تا حدودی در حل این مشکل موفق بودند

در سامانه تله ویزیت، بصورت آنلاین توسط  دکتر سیروس مومن زاده  ویزیت شوید. جهت تله ویزیت روی لینک زیر کلیک کنید.

 

همچنین بخوانید:

اهداف تله مدیسین و سلامت الکترونیک

مدارک پزشکی از راه دور

به پزشکان امکان دهید داده های هوشمند را از دستگاه های هوشمند دریافت کنند

بالا