چرا پزشکی از راه دور ؟

پس از سالها پیشرفت ، ایمیل ها ، تماس های تلفنی ، گپ های ویدئویی و سایر برنامه های پزشکی از راه دور به تدریج برخی از ویزیت های حضوری تکمیل یا جایگزین می شوند ، دقیقاً مانند ارتباطات الکترونیکی و فناوری ، انقلابی در سایر خدمات مانند پرداخت مالیات ، رزرو سفر و بانکداری ایجاد کرده است.به دلیل چالش های ارائه شده از راه دور و مشکلات رفت و امد ، سال هاست که پزشکی از راه دور برای خدمات دهی به بیماران در مناطق روستایی استفاده می شود. با این حال ، با گسترش سریع اتصال بی سیم و پیشرفت در منابع فناوری همراه با تقاضای مصرف کننده برای کسب اطلاعات و ارتباطات بی واسطه ، می توانید انتظار داشته باشید که پزشکی از راه دور به پروتکل پزشکی رایج تری برای درمان ، نظارت و مدیریت سلامت بیمار به صورت بسیار سریع تبدیل شود.

در سامانه تله ویزیت، بصورت آنلاین توسط  دکتر فاطمه نعمت اللهی  ویزیت شوید. جهت تله ویزیت روی لینک زیر کلیک کنید.

فواید پزشکی از راه دور

قابلیت دسترسی - پزشکی از راه دور می تواند خدمات مراقبت های بهداشتی با کیفیت بالا را برای بیمارانی که در مناطق روستایی زندگی می کنند و کسانی که دارای مشکلات حمل و نقل یا تحرک هستند ، ارائه دهد. در عین حال ، پزشکی از راه دور مراکز خدمات مراقبت های بهداشتی را قادر می سازد تا به تعداد بسیار گسترده ای از بیماران نسبت به بیماران محلی خدمات ارائه دهند.

راحتی - صرف نظر از مکان بیمار ، به شرط داشتن سرویس بی سیم و یا اتصال به اینترنت ، بیماران می توانند یک ویزیت پزشکی از راه دور را با متخصص خود تجربه کنند. استفاده از تله مدیسین همچنین می تواند در زمان بسیاری از بیماران صرفه جویی کند.

کارایی برای بیماران - استفاده از پزشکی از راه دور می تواند با ایجاد یک روش راحت تر و دسترسی به مراقبت ، کارایی بیماران و پزشکان را تا حد زیادی افزایش دهد.

کیفیت مراقبت - مطالعات نشان داده است که پزشکی از راه دور می تواند به اندازه مراقبت های حضوری موثر باشد و در بهبود نتایج بیمار در مقابل رویکرد سنتی نقش داشته باشد. عوامل پزشکی از راه دور در بهبود نتایج موثرند:

موانع کمتر برای دستیابی به درمان - پزشکی از راه دور مراقبت از بیماران را بدون توجه به مکان آنها آسان می کند.

رویکرد وسیع تر برای ارائه درمان - گزینه televisit تهیه یک برنامه درمانی جامع را برای متخصص و بیمار ارائه می کند که ممکن است موقعیت های موجود در خانه یا نیازهایی را که همیشه هنگام ویزیت در محیط مطب پزشک برآورده نمی شوند را برطرف کند.

کاهش خطر قرار گرفتن در معرض آلاینده ها - علی رغم همه تلاش ها این خطر وجود دارد که بیماری در مطب پزشک به دیگران منتقل شود.

هزینه - در بیشتر موارد در ویزیت از راه دور ، هزینه بیماران برابر یا مشابه ویزیت مطب است. به طور کلی ، کارایی و هزینه های مراقبت های بهداشتی به دلیل رفت و امد کمتر به بیمارستان ، پذیرش در بیمارستان ، بستری شدن در بیمارستان ، کاهش زمان سفر و بهبود مدیریت بیماری های مزمن تأثیر مثبت می گذارد.

در سامانه تله ویزیت، بصورت آنلاین توسط  دکتر سیروس مومن زاده  ویزیت شوید. جهت تله ویزیت روی لینک زیر کلیک کنید.

 

همچنین بخوانید:

تضمین یکپارچگی داده‌های سلامت با بلاکچین

بلاک چین ها چه استفاده های بالقوه ای در نظام پزشکی سلامت می توانند داشته باشند؟

پرستاری در دریا از طریق تله نرسینگ(Tele Nursing)

بالا