سلامت زنان و اپلیکیشن جدید اپل

کمپانی اپل در کنفرانس توسعه‌دهندگان اپل از اپلیکیشن خود با نام cycle tracking رونمایی کرد. این اپلیکیشن که در اپل واچ و IOS موجود است یک ردیاب چرخه سلامت در زنان به حساب می‌آید.

در کنفرانس سالانه توسعه‌دهنگان اپل سال ۲۰۱۹، شرکت اپل از افزودن یک ردیاب چرخه سلامت برای زنان در اپل واچ و IOS خبر داد. این قابلیت به‌عنوان یکی از ویژگی‌های جدید به‌روزرسانی شده در اپلیکیشن‌های حوزه‌ی سلامت Apple Watch است.

دکتر سامبل دسای در سخنرانی خود در رویداد ۲۰۱۹ WWDC گفت: تنها با در دست داشتن اپلیکیشن cycle tracking در  Watch OS 6 روی مچ دست خود به ‌راحتی می‌توانید چرخه‌ی سلامت خود را بررسی کنید.

این اپلیکیشن جدید به زنان امکان ثبت اطلاعات کلیدی در مورد چرخه قاعدگی و باروری‌شان را می‌دهد. این ویژگی جدید، نمونه‌ای از این است که چگونه بحث سلامت در مورد زنان در حوزه فناوری سلامت و بهداشت مورد توجه قرار گرفته است. این اولین‌بار است که شرکت اپل چنین قابلیت‌هایی را در گجت‌های خود قرار می‌دهد.

همچنین فناوری جدید اپل تاثیر به‌سزایی در جریان استارتاپ‌هایی چون Clue ، Glow ، Maya و Natural Cycles می‌گذارد که در چند سال گذشته اپلیکیشن‌های ردیاب چرخه‌ی سلامت را وارد بازار کردند. استارتاپ‌های Clue و Glow توانستند سرمایه‌ی ۵۳ میلیون دلاری را برای خدمات خود جذب کنند.

 watch OS 6 با استفاده از اپلیکیشن جدید دیگری به‌نام Noise اطلاعاتی در مورد ردیابی نویز در اختیار کاربران قرار می‌دهد. برای مثال، وقتی در محیط ورزشی هستید یا از یک مجموعه‌ی ساخت‌وساز عبور می‌کنید این نرم‌افزار با سنجیدن صدای اطراف، در صورتی که آن صدا از محدوده‌ی صدای خطرناک برای انسان عبور کند، به شما هشدار می‌دهد. اپل قول داده است که این نرم‌افزار صدای اطراف را ذخیره نکند، بنابراین لازم نیست نگران دسترسی شرکت به چیزهایی که نمی‌خواهید در اختیار دیگران قرار داده شود، باشید

علاوه ‌بر این دو ویژگی جدید، برنامه‌های پیگیر فعالیت‌های کاربر نیز در اپل واچ به‌روز رسانی شده‌اند. نرم‌افزار Activity Trends پیشرفت ۹۰ روز اخیر کاربر را با فعالیت‌های او در سال گذشته، باتوجه‌به ۹ معیار مختلف شامل ورزش، استادن، پیاده‌روی و... مقایسه می‌کند. روی iOS نیز Highlights  ابزاری مشابه Activity Trends است و داده‌ها و مقایسه‌های خودکار صورت گرفته را نمایش می‌دهد. همچنین در نرم‌افزار Health روی iOS، یک بخش مرور کلی مجددا طراحی شده و اپل می‌گوید، شما خودتان به اشتراک‌گذاری هر نوع داده‌ای را، در صورت نیاز، کنترل می‌کنید.

دسای افزود: اگر شما در تمرینات سلامت خود به‌خوبی عمل نکنید، قابلیت‌ اپلیکیشن‌های جدید در Watch OS 6 شما را از وضعیت خود باخبر می‌کند تا دوباره به مسیر برگردید.

بالا