مهمترین اجزای نرم افزار پرونده الکترونیک سلامت

مدیریت دادهبرای مراکز درمانی(اعم از مطب، بیمارستان و کلینیک) امکان ثبت و نگهداری اطلاعات بیمار به صورت الکترونیکی را فراهم می کند. پزشکان و متخصصین مرکز درمانی نیز به این اطلاعات دسترسی داشته و از آن استفاده می کند.

تاریخچه(سوابق) بیمار : اطلاعاتی درباره مشکلات، آلرژی، درمان ها و غیره بیمار در حال حاضر ذخیره می‌کند.

زمان‌بندی(نوبت دهی) بیمار : به مراکز پزشکی(مدیریت مطب، کلینیک و بیمارستان و …) این توانایی را می‌دهد که به راحتی بیماران را زمانبندی کرده، نوبت دهی نمایند و علت ویزیت آنها را مشخص نمایند.

نسخه نویسی(تجویز) الکترونیکبه پزشکان و مراکز ارائه خدمات پزشکی این امکان را میدهد که نسخه و دستور پزشک را به صورت الکترونیکی ثبت کرده و مستقیما به نرم افزار مدیریت داروخانه یا آزمایشگاه ارسال نماید.

گزارش دهی مالی : آگاهی و بینش عمیقی برای مراکز درمانی از عملکرد مالی بخشها و فعالیتهای مختلف مرکز ارائه می کند که می تواند دستیار خوبی در تصمیم گیری های مدیران باشد.

در سامانه تله ویزیت، بصورت آنلاین توسط  دکتر فاطمه نعمت اللهی  ویزیت شوید. جهت تله ویزیت روی لینک زیر کلیک کنید.

مزایای نرم افزار پرونده الکترونیک سلامت

 نرم افزار پرونده الکترونیک سلامت(EHR) که سیستم اطلاعاتی مورد استفاده در مدیریت اسناد پزشکی محسوب می شود، دارایی مزایای متعددی برای مراکز درمانی است که در ادامه برخی از آنها بیان می شود:

صرفه‌جویی در هزینه ها :  از آن جایی که  نرم افزار پرونده الکترونیک سلامت، سوابق رو به صورت الکترونیکی نگهداری کرده و بدون کاغذ هستند، میزان کاغذ بازی، هزینه های مربوطه و فضای نگهداری اسناد کاغذی را  به طور چشمگیری کاهش می‌دهند.

مراقبت بهتر از بیمار :  سیستم پرونده الکترونیک سلامت این امکان را به پزشکان میدهد که داده های حیاتی بیمار را به اشتراک بگذارند. هنگامی که همه پزشکان دسترسی به اطلاعات موردنیاز و یکسان دارند، انتظار می روند که کیفیت کلی مراقبت های درمانی بهبود یافته و از خطای احتمالی در تشخیص، تجویز دستور و درمان پیشگیری شود.

افزایش کارایی : بر خلاف اسناد کاغذی، نرم افزارهای مدیریت اسناد دسترسی سریع به اطلاعات بیمار و مدیریت متمرکز سازمان در حوزه اطلاعات را به دنبال دارد. این موضوع موجب کاهش زمان دسترسی، هزینه های دسترسی و تسهیل و ساده سازی فرایند مدیریت اطلاعات بیمار می شود

در سامانه تله ویزیت، بصورت آنلاین توسط  دکتر سیروس مومن زاده  ویزیت شوید. جهت تله ویزیت روی لینک زیر کلیک کنید.

 

همچنین بخوانید:

دستگاه ها و برنامه های تلفن همراه برای بهداشت و درمان

چرا پزشکی هوشمند؟

اهداف تله مدیسین و سلامت الکترونیک

 

 

 

بالا