مزایای RPM از راه دور

 

مانیتورینگ از راه دور بیمار با سرعت سریع در حال پیشرفت است. شرکت‌هایی نظیر اپل، گوگل و آمازون در صنعت مراقبت‌های بهداشتی در حال کار و پیشرفت هستند.

در سامانه تله ویزیت، بصورت آنلاین توسط  دکتر فاطمه نعمت اللهی  ویزیت شوید. جهت تله ویزیت روی لینک زیر کلیک کنید.

به تازگی آمازون از پروژه "Have رونمایی کرده است و با یک شرکت بهداشتی درمانی JPMorgan Chase و Berkshire Hathaway برای بهبود دسترسی به مراقبت‌های اولیه، ساده کردن روند بیمه و ارزان‌تر ساختن داروهای تجویزی وارد همکاری شده است.

تغییر جمعیت خود باعث ایجاد اصلاحات در مراقبت‌های بهداشتی می‌شوند. با توجه به تغییر جمعیت و افزایش جمعیت در کشورهای در حال ظهور و درحال‌توسعه، شیوع بیماری‌های مزمن رو به افزایش خواهد بود و سیستم‌های بهداشتی برای پاسخگویی به این تغییرات تحت فشار قرار می‌گیرند و این خود باعث ایجاد راه‌های جدید جهت ارائه خدمات درمانی می‌شود. اکنون RPM به عنوان روشی برای مدیریت هزینه‌های درمانی به دلیل شرایط مزمن ایجاد شده، بسیار جدی‌تر مورد کاوش قرار می‌گیرد.

RPM از طیف وسیعی از فناوری‌ها و خدمات استفاده می‌کند تا امکان نظارت بر بیماران در داخل و خارج از تنظیمات بالینی معمولی فراهم شود. RPM می‌تواند هر چیزی را از ردیابی داروها، دما، حرکت و ضربان قلب گرفته تا فشارخون، سطح گلوکز و میزان اکسیژن را اندازه‌گیری کند. کاربردهای RPM بسیار گسترده است از نظارت و بهبود بیمار، نظارت بر کار آزمایی بالینی و مانیتورینگ قبل یا بعد از عمل گرفته تا کاربردهای متنوع‌تر نظیر نظارت بر دیابت، زوال عقل، ناباروری و نارسایی قلبی.

در سامانه تله ویزیت، بصورت آنلاین توسط  دکتر سیروس مومن زاده  ویزیت شوید. جهت تله ویزیت روی لینک زیر کلیک کنید.

یكی از مهمترین مزایای فناوری RPM این است كه سازمان‌های بهداشت و درمان قادر به مراقبت بیش از ویزیت‌های منظم هستند. این نشان دهنده حرکت صنعت به سمت کاهش فشار هجوم بیماران بر بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها و داروخانه‌ها است. دستگاه‌های پوشیدنی مبتنی بر سنسور متناسب با این سبک از مراقبت هستند، آنها اطلاعات پزشکی بیمار را در زمان واقعی ارائه می‌دهند که با پردازش مؤثر، منابع را به صورت اختصاصی برای ارائه مراقبت‌های فردی و بهبود بیمار اختصاص می‌دهد.

 

بهبود کیفیت زندگی برای جوانان و پیرها

RPM ادعا کرده است كه نحوه ارائه مراقبت‌های بهداشتی را با بیمارانی كه مستقیماً از آنها بهره‌مند ‌می‌شوند، تغییر می‌دهد. سنسورها و پوشیدنی‌های مرتبط با دستگاه‌های هوشمند ارتباط بین ارائه‌دهندگان و بیماران را بهبود می‌بخشند. نظارت مؤثر منجر به بهبود کیفیت زندگی بیماران می‌شود زیرا نیاز به مراجعه کمتری به خدمات درمانی دارند. ردیابی سلامت بیمار در زمان واقعی (Realtime) بدان معنی است که هشدارهای اولیه سلامتی را می‌توان زود تشخیص داد و بیمار می‌تواند به سرعت مراقبت‌های پیشگیری را انجام دهد.

یکی از برجسته‌ترین بازارهای فناوری RPM در مراقبت از بیماری‌های مزمن است که بیشتر در افراد مسن شیوع دارد. طبق آمار سازمان بهداشت جهانی بین سالهای 2015 تا 2050 ، نسبت جمعیت افراد بالای 60 سال تقریباً از 12 درصدبه 22 درصد دو برابر خواهد شد و به تبع تأثیر نامناسبی بر این جمعیت در هنگام هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی به وجود خواهد آمد. مراقبت‌های طولانی مدت اغلب در کنار کارهای روزمره سخت پزشکی لازم است.


همچنین بخوانید:

سیستم های ویدئو کنفرانس تله مدیسین

مهم تــرین مزایــای اســتفاده از تلــه اتولارینگولــوژی

چالش‌های پزشکی از راه دور در آینده

پزشکی از راه دور کمک کرد تا شکاف عمیقی که سال‌ها بین پزشکان و بیماران وجود داشت، بهبود پیدا کند. با استفاده از پزشکی از راه دور نه تنها بیماران بیماران می‌توانند سلامت خود را بهتر بررسی کنند بلکه پزشکان نیز می‌توانند زمان بیشتری را به بررسی شرایط سلامت بیماران خود اختصاص دهند
1401/11/04 | ادامه مطلب
پزشکان باید چه فناوری داشته باشند؟

پزشکان باید چه فناوری داشته باشند؟

این روزها فناوری نقش مهمی را در پزشکی ایفا می کند و پزشکی از راه دور از جمله این فناوری ها است. Telemedicine به پزشکان امکان انجام مشاوره با بیماران از راه دور را می دهدکه ممکن است پیچیده به نظر برسد اما با دانش درست و فناوری ، پزشکی از راه دور می تواند به بخشی از مراقبت از بیمار تبدیل شود.
1401/11/03 | ادامه مطلب
نقشی جدید برای بیماران و پیاده‌سازی برای بهداشت و سلامت

نقشی جدید برای بیماران و پیاده‌سازی برای بهداشت و سلامت

تا کنون، تعاملات ما با سیستم‌های بهداشت و سلامت به‌طور شفاف تعریف شده و ثابت بودند. واسط مبنایی بیمار به خدمات مراقبت‌های بهداشتی در اغلب کشورها پزشکان عمومی هستند؛ با اینکه در کشور ما ممکن است یک متخصص پزشکی نیز در این جایگاه قرار گیرد. دانش پزشکی صرف نظر از بیماری و درمان، تنها توسط پزشکان منتشر و تعریف می‌شود. درحالی که افراد سلامت‌محور هنگام تصمیم‌گیری درمورد سلامت‌شان به‌دنبال مشاوره از داروسازها و گروه‌های بیماران نیز هستند؛ اما همچنان تعامل با شرکت‌های داروسازی ناشناخته باقی مانده است. دسترسی به سوابق کلینیکی همچنان محدود به بیمار و ارائه‌دهنده است و اغلب یا گم می‌شوند یا از بین می‌روند. درهرصورت، استفاده دیگری از آن‌ها برای دیگر تخصص‌های مراقبت‌های بهداشتی نمی‌شود.
1401/11/02 | ادامه مطلب
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...

 بالا