پیامدهای اینترنت اشیا برای بدن انسان

هنگامی که اینترنت اشیا human به بدن انسان متصل می شود ، می توان آن را اینترنت اجسام ( IoB ) نامید ، IoB اساساً بدن انسان را با یک شبکه گسترش یافته از طریق دستگاه ها متصل می کند ، این دستگاه ها در برخی از بلعیده می شوند ، وارد بدن می شوند یا به بدن متصل می شوند مسیر. هنگام اتصال ، می توان داده ها را از بدنه به دستگاه منتقل کرد و از راه دور کنترل و نظارت کرد.دستگاه های اینترنت اشیا با دنبال کردن سه روش به بدن انسان متصل می شوند.

-ابتدا در خارج ، دستگاههایی از جمله پوشیدنی مانند ساعتهای هوشمند ، Fitbits و غیره می توانند سلامت ما را از خارج کنترل کنند ،

-دوم در داخل ، بسیاری از دستگاه ها مانند ضربان ساز قلب ، قرص های دیجیتال ، نصب حلزون در داخل بدن کاشته می شود تا جنبه های مختلف سلامت انسان را کنترل یا هدایت کند

-سوم جاسازی شده ، هنگامی که فناوری و بدن انسان با هم ترکیب می شوند تا بتوانند در زمان واقعی با یک ماشین از راه دور ارتباط برقرار کنند.

به طور کلی اعتقاد بر این است که بیشتر افراد در سنین پیری بدون هیچ گونه کمک پزشکی زندگی می کنند ، به همین دلیل از بسیاری از بیماری های مزمن یا مستمر رنج می برند . اگر کمک های به موقع مناسب به آنها ارائه شود ، آنها می توانند زندگی سالم و متعادل را در سنین پیری داشته باشند. IoBمی تواند کاربردی ترین و کارآمدترین سیستم برای زمان حال باشد ، حتی اگر IoB به دلیل قابلیت ها و قابلیت های آن بخشی اساسی از زندگی ما شده باشد.

در سامانه تله ویزیت، بصورت آنلاین توسط  دکتر سیروس مومن زاده  ویزیت شوید. جهت تله ویزیت روی لینک زیر کلیک کنید.

دستگاه های اینترنت اشیا  یا می توان گفت ترکیبی از حسگرهای مراقبت های بهداشتی ، با توجه به نیاز بیماران ، می توانند به بدن متصل شوند. این می تواند به نظارت بر عملکردهای بدن انسان و محیط اطراف بیماران کمک کند.

در سامانه تله ویزیت، بصورت آنلاین توسط  دکتر فاطمه نعمت اللهی  ویزیت شوید. جهت تله ویزیت روی لینک زیر کلیک کنید.

بسیاری از دستگاه های هوشمند اغلب به عنوان برنامه های پیشرفته برای نظارت بر سلامت انسان استفاده می شوند ، مانند بیماری های مزمن ، بیماری های مداوم. در مشخص ترین نمونه ها گنجانده شده است. چند نمونه ذکر شده عبارتند از:

ارائه نمادین دستگاه های هوشمند مورد استفاده در نظارت بر سلامت هوشمند مانند

ضربان ساز: دستگاه کوچکی که در شکم یا قفسه سینه بیمار قرار داده می شود ، به بهبود یا کنترل شرایط سلامتی نوسانات غیر طبیعی سلامتی با برخی از پالس های الکتریکی کمک می کند.

قرص های هوشمند: این قرص ها با حسگرها و تراشه های الکترونیکی تعبیه شده اند. وقتی بیمار قرص ها را می بلعد ، این قرص ها داده های اندام های بیماران را جمع می کند و آنها را به دستگاهی از راه دور متصل به اینترنت می فرستد. به عنوان مثال ، گاستروپارزیس یک بیماری معده غیر قابل توضیح است که می تواند توسط قرص های هوشمند کمک کند. اولین قرص شیمی درمانی دیجیتال ترکیبی از حسگرها و شبکه ها است ، داده های مربوط به فعالیت های مختلف مانند ضربان قلب ، دوز دارو و زمان را در منابع بهداشتی ذخیره و به اشتراک می گذارد .

لنزهای تماسی هوشمند: بسته به اطلاعاتی که توسط مایع چشم و مایع داده می شود ، این لنزها و نظارت بر تشخیص سلامت مانند نظارت بر سطح گلوکز ، به بیماران دیانتیک کمک می کند تا سطح گلوکز را در بدن خود بدون تکرار سوزن سوزن در طول روز مشاهده کنند.

میکرو تراشه های: RFID این تراشه ها به شناسایی و جابجایی مجدد افراد در هنگام از دست دادن چیز خاصی به عنوان کاربرد دفاعی در ارتش کمک می کنند. از نظر تجاری ، این تراشه ها به کارگران اجازه می دهند با کلید به ساختمان دسترسی داشته باشند ، با تکان دادن دستشان پرداخت کنند و غیره.

قابل شنیدن: اینها کمک های جدیدی هستند و تغییرات بزرگی را برای افرادی که از تعامل کم شنوایی با دیگران رنج می برند ایجاد کرده است. آنها با توجه به اصوات دنیای واقعی ، ویژگی های مورد نیاز را فیلتر ، تعادل و اضافه می کنند. آزمایشگاه های داپلر نمونه مشهور Hearables است.

 

همچنین بخوانید:

مزایا خدمات تله مدیسین برای کارگران و کارمندان

نظارت از راه دور بر بیمار و پیشگیری از افزایش بیماری

آشنایی با درمان با واقعیت مجازی

بالا